הכנת תיק עבודות
דגם תפור לראיונות קבלה
תדמיתנות ותפירה
תדמיתנות ותפירה טכניקות תפירה
תצוגת אופנה דנה חנצ'ינסקי
קורס תפירה ותדמיתנות
פרסום בעיתון אינדונזי
לוח השראה
תדמיתנות חולצת יסוד
הפקת אופנה סכיזופרניה
קורס תפירה
studio
תצוגת אופנה
תצוגת אופנה הדנה חנצינסקי
הפקת אופנה דנה חנצינסקי

Thanks! Message sent.

studio danka צור קשר
studio danka אודות
studio danka גלריית תמונות

עיצוב אופנה – סטודיו דנקה הגיע לעמק

 

החלום שלך זה ללמוד עיצוב אופנה? תמיד הבגד שאת קונה הוא "כמעט" אבל היית מעצבת אותו קצת אחרת? מה זה עיצוב אופנה? מה עוד אני צריכה לדעת על עיצוב אופנה? כל התשובות נמצאות כאן.

גם החלום צריך בסיס, אם את באמת רוצה להיות מעצבת אופנה יש כמה דברים שאת צריכה לבדוק עם עצמך בכדאי להבין אם עיצוב אופנה זהו התחום בשבילך.

 1.  עיצוב אופנה דורש יצירתיות/ השראה – כשמעצבת כלשהי כלל ומעצבת אופנה בפרט לא ממש יצירתית ואין הרבה דברים אשר מעניקים לה השראה, בסופו של דבר היא לא תוכל לחדש. אז תבדקי עם עצמך כמה את יצירתית, תשאלי את הסביבה שלך על 3 התכונות החזקות ביותר שלך ותקבלי את התשובה.

 2.  עיצוב אופנה דורש המון סבלנות – וזה מתחיל מהבסיס:

  • בניית לוח השראה אופטימלי- ההשראה היא הבסיס של עיצוב אופנה.  נדרש זמן וחקירה מתמדת בשביל להגיע למצוינות.

  •  סקיצות– המון סקיצות, מתוכם אנו בוררים ובוחרים בין 10 ל-30 מערכות לבוש וזאת הקולקציה.

  •  ציורים טכניים- , בשביל לייצר את כל הקולקציה צריך לצייר לה ציורים טכניים. ציור טכני הינו ציור סימטרי של הבגד בצורה שטוחה עם כל מה שעושים עליו- תפרים, דפוס, רקמה, רוכסנים, כפתורים, אפליקציות, צווארונים, שרוולים וכד' ועם נקודות ציון של אזורים קיצוניים של הגוף: כתף, חזה, מותן, ירכיים 1 ו-2 ברך וקרסול.

  • גזרה- לאחר שעשינו ציורים טכניים השלב הבא של מעצב האופנה הוא להעביר את הציורים הטכניים לגזרה– שרטוט העיצוב בפרופורציות אמיתיות וחלוקתו לחלקי הגזרה. ישנם מעצבי אופנה רבים בתחילת דרכם שעושים את השלב הזה לבדם על מנת לחסוך בהוצאות ובכדי שתוכלו לעשות זאת בעצמכם מאוד חשוב ללמוד קורס תדמיתנות. אם מטרתכם ללמוד עיצוב אופנה יש לקחת בחשבון שתדמיתנות היא חלק בלתי נפרד מהמקצוע ובלי זה תהיו מוגבלים בעיצוב אופנה.

  • גזירת הבד ותפירתו- הגענו לתופרת סוף סוף – בתחום העיצוב אופנה אנחנו לא עושים הוקוס פוקוס ונוצר הבגד, הוא דורש מידות מדויקות, חישובים, שרטוטים ותפירה מדויקת. לרוב, מעצב האופנה יוצר דגם ראשוני מכל פריט בקולקציה על מנת לתת התאמה אופטימלית לגוף, בשביל ליצור את הדגם הראשוני אנו קונים בד עם תכונות זהות לבד של העיצוב שלנו אך זול יותר בכדי לחסוך בעלויות ותופרים רק פריט אחד ממנו במידות של דוגמנית הבית. ישנם מעצבי אופנה רבים בתחילת דרכם שעושים את השלב הזה לבדם על מנת לחסוך בהוצאות ובכדי שתוכלו לעשות זאת בעצמכם מאוד חשוב שתלמדו קורס תפירה למתחילים וקורס תפירה מתקדמים. אם מטרתכם ללמוד עיצוב אופנה יש לקחת בחשבון שתפירה זה חלק מהמקצוע.

  • חשבתם שסיימנו? טעות, יש עיצוב אופנה, כל הקולקציה תפורה אך רק דגם ראשוני, ואת הדגמים מעצב האופנה מודד על דוגמנית הבית ומבצע התאמות למידותיה יחד עם התדמיתנית. את התיקונים כולם יש לבצע בגזרה, לתפור מחדש ולמדוד שוב.

  • לבסוף כשהכל יושב כמו שצריך, קונים גלילי בדים לעיצובי האופנה של הקולקציה, הגזרה עוברת לדירוג מידות לפי דרישות מעצב האופנה. לאחר מכן לגזרן אשר גוזר את כל הבדים לפי הגזרות שהכנת, משם למתפרה אשר תופרת בכמויות גדולות יותר, חזרה למעצב ולתפוצה בחנויות (במידה ולא היו טעויות תפירה של המתפרה – דבר שאינו שכיח כלל). זהו עולם עיצוב האופנה, אז אם בראש שלך עיצוב אופנה זה קל, אני ממליצה להתחיל בקורס תפירה בשביל להבין אם את באמת מתאימה לעולם עיצוב האופנה.

 3. עיצוב אופנה דורש עדכניות– תמיד לדעת מה קורה, לא מספיק רק להיות יצירתי, אם לא מתעדכנים כל הזמן מה קורה בעולם האופנה ולא מודעים לדבר החם הבא אז איך תקלעו למה שהסביבה מחפשת? בשביל להיות מעודכנים יש להכיר בלוגים רבים ואתרי אופנה וטרנדים ולהיות כל הזמן בעניינים. בתחום העיצוב אופנה הטרנדים משתנים בכל עונה וידועים למעצבים כשנה לפני, מה שהופך את מעצבי האופנה לנביאים.

 4. יצירת קשרים בעולם העיצוב אופנה- יצירת קשרים עם מעצבי אופנה נוספים, ותיקים או חדשים, צלמים, דוגמניות, עיתונאים, סלבריטאים וכד' ע"י שיתופי פעולה והגעה לאירועי אופנה בארץ, קטנים וגדולים, ואם רוצים להתפתח בעולם אז כמובן שצריך לצאת מגבולות המדינה.

 5. עצמאי או שכיר?  

  • אם ברצונך להיות מעצבת אופנה עצמאית- עליך לקחת בחשבון שעליך להכין תכנית עסקית ראויה ורק אז לצאת לדרך. בנוגע ללימודים – אינך חייב לעשות תואר בעיצוב אופנה בכדי להיות מעצב אופנה עצמאי– ישנם מעצבי אופנה רבים בארץ שעשו מספר קורסים/ שיעורים פרטיים ומשם העיפו את עצמם למעלה והינם שם דבר בעולם העיצוב אופנה.

  • אם את מחפשת עבודה כשכירה בחברות או מותגים גדולים בעולם עיצוב האופנה- תנצלי את הקשרים שלך (כל קשר שהוא בשביל להתברג לתפקיד). חשוב להבין כי השכר כמעצב מתחיל הינו נמוך והעבודה דורשת שעות רבות. בנוגע ללימודים – חברות ומותגי עיצוב אופנה בד"כ יקבלו באמתחתם מעצבי אופנה שסיימו תואר באחד משלושת המוסדות הגדולים ללימודי עיצוב אופנה בארץ שהם : שנקר, המכללה האקדמאית לעיצוב ואדריכלות ויצו חיפה ובצלאל.

 6. לבסוף הכי חשוב זה לדעת ליהנות- עיצוב אופנה התחיל אצלכם ממקום של תשוקה והנאה, כך שבשביל לשרוד את העולם הזה שנקרא "עיצוב אופנה" מאוד חשוב לא להפסיק ליהנות בכדי לא לאבד את התשוקה ולהפך.

 

אז האם זה מתאים לך? במידה וכן מוזמנת לראות איזה קורסים בתחום העיצוב אופנה נפתחים בקרוב בסטודיו או לתאם שיעור פרטי בעיצוב אופנה עם דנה בסטודיו דנקה.

 

 

 

קורסים לעיצוב אופנה, תדמיתנות, תפירה, חוגים לנוער בתדמיתנות ותפירה.