תדמיתנות ותפירה
תדמיתנות ותפירה טכניקות תפירה
תצוגת אופנה דנה חנצ'ינסקי
קורס תפירה ותדמיתנות
פרסום בעיתון אינדונזי
לוח השראה
תדמיתנות חולצת יסוד
הפקת אופנה סכיזופרניה
קורס תפירה
studio
תצוגת אופנה
תצוגת אופנה הדנה חנצינסקי
הפקת אופנה  דנה חנצינסקי

Thanks! Message sent.

studio danka צור קשר
studio danka אודות
studio danka גלריית תמונות

תדמיתנות -תהליך המעצב משלב העיצוב ועד לשלב התדמיתנות

מה זה בעצם תדמיתנות? באיזה שלב של תהליך יצירת הבגד נכנס לנו שלב התדמיתנות? מהו התהליך שאותו בגד עבר משלב הסקיצה ועד למוצר הסופי? באיזה שלב של תהליך יצירת הבגד מתבצע שלב התדמיתנות? ומהי בעצם החשיבות של תדמיתנות נכונה וטובה לתהליך זה? מבטיחה לך שלא חלמת שהתהליך הוא מורכב ובעל שלבים רבים, הרי רוב האנשים בטוחים שהכל נעשה בהוקוס פוקוס ויש בגד – אך זה לא כך..

השלב הראשון שמעצב אופנה מתחיל בו הוא בחירת נושא ההשראה של הקולקציה ובניית לוח השראה.

זהו תהליך ארוך בפני עצמו אשר עליו מתבססת כל הקולקציה. לאחר מכן המעצב עובר לשלב הסקיצות – מאות סקיצות של עיצובי אופנה שונים ומגוונים. כל זה בכדי להוציא קולקציה קטנה וייחודית. השלב הבא הוא העברת הסקיצות המצוירות לציור טכני ולתיק המוצר של הסקיצות – ציור שטוח חד ממדי אשר מראה את הבגד, בין אם זה שמלה, חצאית, מכנס, חולצה או כל פריט לבוש אחר, לפי פרופורציות הגוף ועם כל פרטיו כגון: כמויות, צבעים, מידות, הוראות גזירה, מיקומים של אלמנטים, סילואט כללי, הדפסים, רקמות, טקסטילים ייחודיים, סוגי רכיסה, תיפורים ותוויות.

עכשיו מגיע שלב התדמיתנות - העברת הבגד לתדמית/ גזרה:

לאחר שיש למעצב האופנה ציור טכני מדויק עם כל נתוניו, המעצב מעביר לתדמיתנית את הציור הטכני + בדים + מידות מדויקות של הדוגמנית ותפקידה של התדמיתנית הוא להפוך את הציור הקטן והפרופורציונאלי של המעצב לשבלונה / שרטוט בגודל אמיתי של הבגד עם חלוקה לכל חלקיו, זהו מקצוע אשר דורש ראיה תלת מימדית, הגיון והבנה בצורות הנדסיות וסוגי בדים. מה שללקוח נראה כחתיכת בד יכול להיות מורכב מעשרות חתיכות קטנות שנתפרו אחד לשני והורכבו כמו פאזל עד שיצרו את השלם של המעצב. לכן חשוב מאוד שתדמיתנית תהיה בוגרת של קורס תדמיתנות ותפירה ובעלת ידע נרחב בתחום. שלב התדמיתנות הינו שלב קריטי מאוד ולכל טעות קטנה בו ישנה השפעה גדולה.

ישנם שתי טכניקות ליצירת תדמית לדגם :

1.      טכניקת תדמיתנות על גבי נייר אמריקאי – בעזרת המידות שהתדמיתנית מקבלת מהמעצב היא בונה לה גזרת יסוד אשר מחושבת מהמידות הנ"ל אשר נותנות לנו מפה של הגוף עם כל פרטיו. על גזרת היסוד ישנם סימונים שחייבים תמיד להיות, כגון: חוט ישר, שם הדגם + מידה, סימוני קווי רוחב של הגוף (כמו קו מותן, קו חזה, קו ירכיים, קו ברכיים, קו כתף וקו קרסול), מספור חלקים והגדרתם על פי מיקום (צד קדמי, אמצע קדמי וכד'), פיקים וסימני מפגש. את הגזרה הנ"ל מעתיקים על כל חלקיה ובהפרדה על נייר פרגמנט ולכל חלק מוסיפים את תוספת התפר הרצויה. את הטכניקה הנ"ל ניתן ללמוד בלימודי תדמיתנות בקורס תפירה ותדמיתנות למתחילים בסטודיו דנקה שבמושב ברק.

2.      טכניקת דיגום חופשי – טכניקה אשר דורשת בובת דיגום ובד גולמי לעבודה עליה. הגזרה נוצרת בתלת מימד ועוברת לדו מימד ולא להפך כפי שלומדים בטכניקת התדמיתנות. טכניקה זאת קיימת גם כן בלימודי תדמיתנות במסגרת קורס תדמיתנות ותפירה למתקדמים.

מקצוע התדמיתנות הינו מקצוע תובעני אשר דורש מיומנות ודיוק רב, לא כל תופרת היא גם תדמיתנית ולא כל בית ספר / מורה לתפירה תוכל להעביר לימודי תדמיתנות. הרבה טועים וחושבים שהוצאת גזרה מחוברת הבורדה  זה תדמיתנות, אך הוצאת גזרה מבורדה אינה דורשת שום ידע בתדמיתנות.

 

תדמיתנות זהו המקצוע הכי בכיר בשלבי ייצור הבגד, אם אין תדמיתנית טובה אז שרשרת הייצור לא תהיה מספיק יעילה.

 

באזור הצפון ישנם מקומות מועטים אשר מלמדים לימודי תדמיתנות ולרוב הוא מועבר כקורס תדמיתנות אשר נפרד מקורס תפירה.

אצלנו בסטודיו דנקה שבמושב ברק הקורס הינו קורס תפירה ותדמיתנות יחדיו ולכך יתרונות רבים:

1.      כאשר ניגשים ללימודי תדמיתנות בפעם הראשונה מאוד קשה לראות איך מזה נוצר בגד, אך בקורס תדמיתנות ותפירה בסטודיו דנקה אנו עוברים מרגע סיום התדמית ישר לביצוע  וללימוד התפירה שלו והכל מתחבר לנו בצורה מושלמת.

2.      אין צורך לשלם על 2 קורסים נפרדים. אם ברצונך ללמוד גם לימודי תדמיתנות וגם לימודי תפירה קורס תדמיתנות ותפירה למתחילים נוצר בדיוק בשבילך.

3.      כל דגם אשר אנו מדגמים בסטודיו בלימודי התדמיתנות אנו תופרים בסטודיו ולומדים את כל טכניקות התפירה אשר בתוכו, בין אם איך לתפור חצאית, לתפור חולצה או לתפור מכנסיים.

4.      קורס תדמיתנות ותפירה מחולק ל-3 מקטעים, בשלב הראשון לומדים תדמיתנות של חצאית יסוד ונגזרותיה (חצאית עפרון, חצאית קפלים, וחצאית נוספת לבחירה) ותופרים אותן, בשלב השני עוברים ללימודי תדמיתנות של גזרת יסוד לחולצה ומפתחים אותה לחולצה ושמלה ותופרים אותה לפי סדר נכון והגיוני ומסיימים בלימוד גזרת יסוד של מכנסיים ודיגומם על פי ציור טכני וכד' ותפירתם על פי חוקי תפירת המכנסיים וחלקיהם.

בסטודיו דנקה 2 רמות של קורסים בתדמיתנות ותפירה:

1.      קורס תפירה ותדמיתנות למתחילים – בקורס נלמד לקחת מידות, להכין גזרות יסוד כגון: גזרת חצאית, גזרת מכנסיים גזרת חולצה וגזרת שמלה, שינוי גזרת היסוד על פי ציור טכני/ תמונה/ בגד קיים, הכרת מכונת התפירה ותפירת כל פרטי הלבוש אשר יצרנו להם גזרה בשיעורי התדמיתנות.

מחירו של קורס תדמיתנות ותפירה למתחילים הינו 5,500 ל-30 שיעורים של 3 שעות (4 שעות אקדמאיות)+ערכת מתנה בשווי 250 ש"ח + *שיעורי תגבור ללא תוספת תשלום + שיעורים פרטיים בתקופת הקורס ב-95₪ לשעה במקום 120 ₪ לשעה.

2.      קורס תדמיתנות ותפירה למתקדמים – בקורס נלמד מחוך, ג'קט/ מעיל, דיגום חופשי של חצאית, דיגום חופשי של חולצה ודיגום חופשי של שמלה וכמובן שנלמד לתפור את כל פרטי לבוש אלו. 

קורס תדמיתנות ותפירה אשר בסטודיו דנקה הינו קורס קטן ואינטימי של עד 7 משתתפות בקבוצה.

*שיעורי תגבור מיועדים לתגבור ולא להשלמה על חיסורים - עד 3 חיסורים ניתן להשלים בתגבור, מעבר לשיעור השלישי ניתן לקחת שיעור פרטי בהנחה של סטודנט ולהשלימו.

אז למה את מחכה? צרי קשר והירשמי עוד היום לקורס הבא שבפתח

Studio Danka - דנה 052-8489806

 

קורסים לעיצוב אופנה, תדמיתנות, תפירה, חוגים לנוער בתדמיתנות ותפירה.